Telefon Dinleme Casus Programı

Telefon Dinleme Casus Programı

Telefon dinleme casus programı, normal insanların da telefon dinlemesi yapmasını mümkün hale getiren çok önemli bir yazılımdır.Bilindiği gibi normalde bu işlemi sadece emniyet güçleri yapabilmekte ve söz konusu işlem yapılırken çok özel teçhizatlar kullanılmaktadır. Böylece emniyet güçleri, istedikleri telefonları zorlanmadan dinlemektedir. Benzer bir işlem casus program sayesinde normal insanlar tarafından da yapılmaktadır. Fakat burada istenilen kişinin mobil cihazları değil, fizikken erişilme imkanı olanlar dinlenilmektedir.

İnsanların zaman içinde farklı ihtiyaçları ortaya çıkmaktadır. Bunlardan birisi de sevdiklerinin güvenliklerini sağlama ya da duydukları kuşkuları sonlandırmadır. Öyle ki, söz konusu ihtiyaçlar sebebiyle insanlar farklı yol ve yöntemler denemekten çekinmemektedir. Telefon takip yazılımı, söz konusu ihtiyaçların etkin bir şekilde karşılanmasını sağlamakta ve insanlara çok büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

Telefon Dinleme Casus Programı Ne İşe Yarar?

Telefon dinleme casus programı, adından da anlaşılacağı gibi istenilen cihazların dinlenilmesini sağlamaktadır. Fakat bundan önce bilinmesi gereken bazı özel hususlar bulunmaktadır. Söz konusu yazılımlar sadece Android sisteme sahip olan cihazlara kurulmaktadır. Buna bağlı olarak iPhone markalı telefonlarda işe yaramamaktadır. Bunun haricinde bilinmesi gereken bir diğer husus ise kurulumun sadece fiziki olarak yapılmasıdır. Dolayısıyla uzaktan kurulum ya da yükleme yapabileceği şeklindeki ifadeler gerçek değildir ve kesinlikle itibar edilmemesi gerekir.

Telefon dinleme ismini taşısa da bu programın yapabildikleri şu şekildedir:

  • Telefon hattı üzerinden yapılan bütün görüşmelerin dinlenmesi
  • Mobil uygulamaların tamamına erişim
  • Sosyal medya hesaplarına giriş yapma
  • Telefon ekranını canlı olarak izleme
  • GPS özelliği sayesinde nokta atışı olarak ilgili kişinin konumu
  • Cihaz kapalı iken dahi mikrofonun aktif edilmesine bağlı olarak ortam dinleme yapma
  • Kamera üzerinden ortam izlemesi

Telefon dinleme casus programı tarafından yapılabilen işlemlerden bazıları bu şekildedir. Bu özelliklerin etkin bir şekilde kullanılabilmesi için kişilerin mutlak surette lisanslı bir yazılımı tercih etmeleri gerekmektedir. Aksi durumda bazı özelliklerin çalışmaması ya da güvenlik noktasında farklı sorunların yaşanması söz konusu olabilir. Bütün bu hususlar dikkate alındığında bu yazılımların gelecek yıllarda çok daha etkin bir şekilde kullanılacağını söylemek yanlış olmayacaktır.