Telefon Dinleme Belirtileri

Telefon Dinleme Belirtileri

Telefon dinleme belirtileri, mobil cihazların farklı kişiler tarafından dinlenmesine bağlı olarak ortaya çıkan olağandışı durumlardır. Bunlar anlamsız bildirimler, sebepsiz yere yanan bildirim ışıklar ve benzer durumlar olabilir. Fakat söz konusu durumların görülmesi, kişilerin kesinlikle dinlenildiklerini göstermemektedir. Bu konu hakkında daha net bir şekilde konuşabilmek için telefon takip yazılımının çalışma prensibinin bilinmesi çok önemlidir.

Bilindiği gibi daha önceki dönemlerde telefon dinlemesi, sadece güvenlik güçleri tarafından yapılabilirdi. Çünkü bu işlemin yapılabilmesi için gelişmiş teçhizatlar kullanılırdı ki bunları edinebilmek çok zordu ki normal insanlar için mümkün bile değildi. Fakat telefon dinleme yazılımları ile birlikte bu durum değişmiştir. Bu programlar sayesinde, artık normal insanlar da telefon dinleme yapabilme fırsatını yakalamıştır.

Telefon Dinleme Belirtileri Nelerdir?

Geçmiş zamanlarda insanlar arasında telefon dinleme belirtileri hakkında farklı yorumlar yapılır ve öngörülerde bulunulurdu. Bunların başında ise konuşmanın yankılanması olup, böyle bir durumla karşılaşılması halinde kesinlikle telefonun dinlenildiğine inanılırdı. Bunun haricinde ise farklı numaralar aranır ve kendi sesini duyuyorsan, dinleniyorsun denilirdi.

Yukarıda bahsedilen belirtilerin tamamı şehir efsanesidir. Casus yazılım üzerinden yapılan dinlemelere ait herhangi bir belirti yoktur. Çünkü buradaki veri akışı tamamen internet üzerinden gerçekleşir ve bu da bir belirtiye neden olmaz. Bunun haricinde ise programda yer alan kodlamalar sayesinde tamamen arka planda çalışır. Ekrana bildirim gönderilmediği gibi bildirim ışığının yanmasına da neden olmaz. Bundan dolayı çalışırken fark edilmesi imkansızdır.

Telefon Dinleme Programı Nasıl Çalışır?

Telefon dinleme belirtileri ile programların çalışma prensibi arasında ilişki bulunmaktadır. Telefon takip yazılımı, sadece 3 dakikada fizikken erişebilen cihazlara kurulmaktadır. Fiziki olarak bu işlemin yapılması, bir takım izinlerin verilmesini ve cihazında bunu güvenli olarak görmesine neden olmaktadır. Bundan dolayı sistemsel olarak herhangi bir sorun yaşanmamakta ve casus yazılım arka planda sorunsuz olarak çalışmaktadır.

Yapılan takipte, telefonda bulunan mikrofon tarafından algılanan sesler, program aracılığıyla internet üzerinden panele anlık olarak gönderilmektedir. Böylece hiçbir belirti bırakılmadan bu işlem yapılmış olmaktadır. Bundan dolayı insanların dinlenmemek için sadece bu yazılımların yüklenmesi engellemesi gerekiyor. Aksi durumda bunların olduğunu anlamaları imkansızdır.