Telefon Dinleme App

Telefon Dinleme App

Telefon dinleme App,mobil cihazlara kurulan ve bu cihazların etkin bir şekilde dinlenilmesini sağlayan programlara verilen genel isimdir. Bilindiği gibi yakın zaman önce cep telefonları ciddi bir değişim yaşamış ve insanlar akıllı olarak tanımlanan mobil cihazlarla tanışmıştır. Söz konusu cihazların en önemli özelliklerinden birisi, yazılım yüklenebilir olmasıdır. Bu özellikten dolayı insanlar ilk defa mobil uygulamalar ile tanışmış ve hayatlarında çok büyük kolaylıklar yaşamaya başlamışlardır. Söz konusu uygulamaları arasında telefon takip yazılımları da bulunmaktadır.

Telefon takip ifadesi başlangıçta insanlara farklı gelse de bu uygulamaların özellikler net bir şekilde öğrenildiğinde çok daha anlaşılır olmaktadır. Geçmişte yapılan dinlemelerin dışında farklı özellikleri de olan uygulamalar, insanların sevdiklerini anlık olarak izlemelerine ve onların tehlikelerden korunmasına yardım etmektedir. Bu özelliğinden dolayı her geçen biraz daha fazla tercih edilmeye başlanmıştır.

Telefon Dinleme App ve Casus Yazılım

Telefon dinleme App, farklı isimlerle bilinmektedir. Bu isimlerden en yaygınlarından birisi casus yazılım olup bu ismin kullanılması tesadüf değildir. Casus yazılımın yüklendiği cihaz casus telefon olmakta ve birbirinden farklı bilgilerin elde edilmesini sağlamaktadır. Casus telefon ile yapılabileceklerden bazıları şu şekildedir:

  • Mobil cihaz ile yapılan bütün sesli, yazılı ve görüntülü görüşmelerin dinlenmesi, takip edilmesi
  • Mobil uygulamalar üzerinden yapılan görüşmelerin izlenmesi
  • Anlık olarak telefon ekranında yapılan işlemlerin izlenmesi
  • Sosyal medya uygulamalarının tamamına erişim
  • GPS konum bulma
  • Telefonun mikrofonunu aktif hale getirmek suretiyle farklı bilgilerin elde edilmesini sağlayan ortam dinleme yapma
  • Kamera üzerinden ortam izlemesi

Yukarıda yer alan bilgiler incelendiğinde telefon dinleme App hakkında çok daha net bir şekilde fikir sahibi olunmaktadır. Bu uygulamalar, hedef kişileri adeta bir casus olarak takip etmekte ve farklı bilgilerin kolay bir şekilde elde edilmesini sağlamaktadır.

Telefon Dinleme App ve Kayıt Özelliği

Telefon dinleme uygulamaları tarafından sahip olunan bazı özellikler, kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Bunlardan birisi olan kayıt özelliği adından da anlaşılacağı üzere insanların yapmış olduğu görüşmeleri otomatik olarak kayıt altına almasıdır. Böylece insanlar sürekli olarak beklemek durumunda kalmamaktadır. Kayıtlar üzerinden görüşmelere istenildiği zaman ulaşılmaktadır.