Takip Uygulaması

Takip Uygulaması

Takip uygulaması, değişen hayat şartlarına bağlı olarak insanların sevdiklerini anlık olarak izlemesine olanak veren özel yazılımlardır. Sadece Android sisteme sahip olan cihazlarda çalışan söz konusu uygulama, farklı bilgilerin elde edilmesi noktasında son derece etkili sonuçlar vermektedir. Telefon dinlemek isteyen kişilerin beklentisine tam olarak cevap verdiği gibi fazlasını da yerine getiren bu uygulamanın iyi niyetli amaçlar için kullanılması gerekiyor.

İnsanlar gün içinde çocuklarıyla ilgili bilgi almak ister ve onların yanlış kişilerle arkadaşlık kurmasını ya da yanlış mekanlara gitmesini engellemenin yolunu arar. Aynı şekilde kuşku duyulan eş ya da hasta olan anne babanın da anlık olarak izlenmesi, insanların en önemli amaçlarından birisidir. Söz konusu durum sebebiyle geliştirilen telefon takip yazılımları, bu ihtiyaçların tamamını etkin bir şekilde karşılamaktadır.

Takip Uygulaması Özellikleri

Telefon takip uygulaması, kurulu olduğu cihazın kontrolünü tamamen ele geçiren bir yazılımdır. Bu yazılımın en önemli özelliği, cep telefonlarından yapılan bütün görüşmelere erişim olsa da bunun haricinde çok farklı özelliklere de sahiptir. Bunlardan en dikkat çekici olan ve takip ismin almasını sağlayan özellik, konum tespitidir. GPS konum bulma olarak da bilinen bu özellik sayesinde takip edilen kişinin, gün içindeki hareketleri anlık olarak izlenebilmektedir. Böylece ilgili kişinin nereler gittiği, ne kadar süre gittiği yerde kaldığı ve benzer hususlar direkt olarak anlaşılmaktadır.

Telefon takip uygulaması tarafından sahip olunan bir diğer özellik ise ortam dinlemesidir. Ortam dinleme, adından da anlaşılacağı gibi ortamda yapılan görüşmelerin tespit edilmesidir. Söz konusu işlem, panel üzerinden hedef telefonun mikrofonunun istenilen zaman aktif edilmesiyle yapılır. Böylece telefon kapalı iken yapılan konuşmalar, mikrofon tarafından algılanmakta ve dinleme mümkün olmaktadır.

Bunların haricindeki bir diğer dikkat çekici özellik ise ortam izlemesidir. Ortam dinleme özelliğine oldukça benzeyen bu işlev, ortamdan görüntü alınmasını sağlamaktadır. Telefonun kamerasının açısına bağlı olarak farklı görüntülerin elde edilmesi mümkündür. Böylece kişilerin bulunduğu ortamın nasıl olduğu, burada kimlerin bulunduğu çok rahat bir şekilde tespit edilmektedir. Bütün bunlar ise ilgili kişi hakkında farklı bilgiler vermektedir.